PhDr. Ivo Králíček, Ph.D.

Narozen: 1973 v Hradci Králové

Bydliště:  Hradec Králové – Nový Hradec Králové

Zaměstnání: Středoškolský učitel (biologie-matematika) – Biskupské gymnázium HK Vysokoškolský pedagog (didaktika biologie) – Přírodovědecká fakulta, Univerzita Hradec Králové

Aktivity: člen Poradního sboru environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Královéhradeckého kraje, 2010-2014 člen komise pro výchovu a vzdělávání HK, člen Botanické společnosti, místopředseda Ústřední komise Biologické olympiády a předseda krajské komise BiO

Proč kandiduji a podporuji Změnu a Zelené

Co mě vedlo k tomu, abych podpořil Zelené a pokusil se vstoupit do politiky? Co mohu nabídnout? Rozhodně to jsou zkušenosti z oblasti školství, více jak dvacet let učím na gymnáziu a přes deset let působím na univerzitě jako didaktik. Díky těmto pozicím přicházím pravidelně do kontaktu s učiteli základních i středních škol našeho regionu. Pochopit některé z problémů mi pomohla práce na magistrátu v komisi pro výchovu a vzdělávání.

Od mládí mne provázela příroda, která mi vždy dokázala dodat energii, nacházel jsem v ní inspiraci, stále mne fascinuje ději, které s v ní odehrávají. Jsem hrdý na naše město, které je jedno z nejzelenějších v naší republice, navíc s přírodovědně úžasným a cenným okolím. Naše bohatství bych rád zachoval i pro děti našich dětí. To je také jedním z důvodů proč pracuji v Poradním sboru environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Královéhradeckého kraje, podílím se na organizaci brigád a snažím se o získání vztahu k přírodě u svých studentů.

Naše město je jedním z velmi pěkných míst k životu. Řada věcí funguje skvěle, ale všude se najdou problémy, které vás dostanou. Díky nim vám stoupne tep nebo si i slovně ulevíte. Je strašně jednoduché věci pouze kritizovat. Jestliže se vám něco nelíbí, s něčím nesouhlasíte, je dobré začít něco dělat. Zajímat se, snažit se ovlivnit dění kolem vás. To nám nabízejí i letošní volby. U Zelených a Změny nacházím řešení technických záležitostí, které respektují a zohledňují naše okolní přírodní podmínky a snaží se citlivě reagovat tak, aby bohatství našeho města zůstalo zachováno i pro další generace.

Budu rád, když nás – Změnu pro Hradec a Zelené – podpoříte i Vy svým hlasem!

Kontakt – e-mail: kralicek.ivo(zavinac)seznam.cz