Kandidáti

(8) Mgr. Tomáš Kopecký

Mgr. Tomáš Kopecký

40 let, Hradec Králové, bez politické příslušnosti
vedoucí odboru MÚ, člen kontrolního výboru Zastupitelstva Hradce Králové, člen komise žp. a zem. Rady Královéhradeckého kraje, člen výboru Změny pro Hradec.

vzdělání:

zaměstnání: vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu

zapojení do veřejného života: nestraník, bez politické příslušnosti, člen výboru OS Změna pro Hradec, OS Ekoento, předseda Východočeské pobočky České společnosti entomologické, člen Kontrolního výboru Zastupitelstva města Hradce Králové, člen Komise místní samosprávy v místní části Hradec Králové – střed, člen Komise životního prostředí a zemědělství Rady Královéhradeckého kraje.

klíčové oblasti mého působení

boj proti korupci - Kontrolní výbor ZM Hradce Králové

ochrana životního prostředí, zemědělství a odpadové hospodářství - Komise Rady Královéhradeckého kraje

věda, výzkum a informační technologie - Spolupráce s výzkumnými institucemi v ČR a zahraničí 

Stejně asi jako většinu z vás mě politika a zbyrokratizovaná veřejná správa, kterou dnes okolo sebe vidíme, odpuzuje! Nejsem, ale zvyklý jen nadávat na poměry! Když jsem se jednou podíval na své děti, tak jsem si uvědomil, ŽE NECHCI, aby vyrůstali v tomto morálním marastu, plíživé totalitě ziskuchtivých skupin, které zneužívají, nebo dokonce již nechávají přetvářet zákonný rámec společnosti!

Nechci se hrbit, a proto jsme si s podobně smýšlejícími a naštvanými lidmi řekli, dost! Začali jsme „dělat pořádek“ na tom našem „hradeckém“ písečku (viz. www.zmenaprohradec.cz ). Proto také v komunálních volbách 2014 i po 4 letech zkušeností opoziční práce v Zastupitelstvu města, kandiduji jako nestraník za občanské sdružení ZMĚNA.

ZMĚNA není pro mě jen fráze, věřím, že i malé zrníčko, které se pohne a dá tak příklad ostatním může spustit lavinu, co ZMĚNÍ zatuchlost doby. Myslím si, že je třeba nabalovat „zrníčka“ skupinky aktivní občanské společnosti. Proto dlouhodobě vyhledáváme aktivní odborníky a osobnosti s morálním kreditem, kteří nezištně pomáhají při řešení problémů, které trápí občany našeho regionu. Jsem přesvědčen, že aktivní občanská společnost je hnacím motorem i hlídacím psem demokracie a tedy jedinou cestou jak ven z dnešního marastu.“

Proto jsem kandidoval za Změnu pro Hradec v komunálních volbách v Hradci Králové v roce 2010 (7,8 % hlasů), v roce 2012 v Krajských volbách za Změnu pro Královéhradecký kraj (4,09 % hlasů) a snažím se aktivně působit ve výborech a komisích v zájmu občanů města.

Přečteno: 3007x

Štítky: #

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Podpořte
Změnu pro Hradec
Kontakt | Strana zelených | Změna | RSS
Facebook Změna pro Hradec Strana zelených - Královéhradecký kraj Politické hnutí Změna