Kandidáti

(12) RNDr. Anna Polášková

RNDr. Anna Polášková

67 let, Věkoše, bez politické příslušnosti
VŠ učitelka na Farmaceutické fakultě HK

Vysokoškolská učitelka na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. Specializace – bioanalytika, vyučuje ekologii a monitoring životního prostředí, také anglicky pro zahraniční studenty, je spoluautorkou učebnice Anna Polášková a kol.: Úvod do ekologie a ochrany životního prostředí (Karolinum 2011).

Dlouholetá členka výboru východočeské pobočky neziskové nevládní organizace STUŽ (Společnost pro trvale udržitelný život), která má za cíl osvětu a sledování a komentování důležitých rozhodnutí měst i státu v oblasti životního prostředí. V Hradci Králové pořádá STUŽ hlavně přednášky a exkurze, ale také oslovuje občany i město v případech ohrožení životního prostředí (zbytečné kácení stromů, snahy o likvidaci přírodních památek…).

Zastupuje ZPH od minulých komunálních voleb v komisi pro rozvoj cestovního ruchu Rady města Hradce Králové. V jejím rámci vždycky podporuje:

  • otevření Hradce světu - kvalitnější informace pro občany i návštěvníky, rozvoj cestovního ruchu, širší spolupráci kulturní, sportovní a vědeckou;
  • zlepšení rozhledu a zodpovědnosti městských orgánů, zejména při dlouhodobém plánování; zachování, ochranu a propagaci architektonického a přírodního bohatství, péči o životní prostředí.

Proč jsem na kandidátce

Abych pomohla do zastupitelstva lidem, kteří se nenechají podplatit a ovlivnit a jsou dobrou brzdou podivných rozhodnutí města proti lidem i přírodě.

A protože na kandidátkách je málo žen, protože si nevěří, protože jsou podceňované, protože po téhle stránce stále ještě nejsme v civilizované Evropě.

O co mi jde

Souhlasím se základním heslem environmentalistů: Přírodu jsme nezdědili po předcích, ale půjčili si ji od svých dětí – a vnoučat. Zodpovídáme jim za ni. (Dětí i vnoučat mám dost, u nás i ve světě. Zanedbávám je jen mírně).

A dál: Podporuji celoživotní vzdělávání a aktivitu – dostupnost sportu, kultury a vzdělání pro všechny.

Přečteno: 3177x

Štítky: #

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Podpořte
Změnu pro Hradec
Kontakt | Strana zelených | Změna | RSS
Facebook Změna pro Hradec Strana zelených - Královéhradecký kraj Politické hnutí Změna