Kandidáti

(15) Ing. Ivan Tláskal

Ing. Ivan Tláskal

49 let, Nový Hradec Králové, bez politické příslušnosti
technik měření průmyslových emisí

Od svého narození jsem pevně spjatý s Hradcem Králové a jeho nádhernou okolní přírodou. Mám také rád jeho kulturní život a vážím si mozaiky příležitostí, které město nabízí.  Občané by měli mít možnost naplno využívat výhod velikosti města a jeho infrastruktur, včetně sportu. Život v něm by měl být opravdu pestrý a příjemný. Záleží mi tedy na prosperitě města. V dnešní rychlé a složité době není vše černobílé, ale základní směr vývoje musí být pozitivní a pro občany obohacující.  
Chtěl bych se především zasadit o realizaci některých roky odkládaných projektů  základního občanského vybavení městské části svého bydliště a také celého města. Věřím, že několikaletá práce v komisi místní samosprávy mě opravňuje k tomuto postoji a poznatku.
Dlouhodobě nesouhlasím s velice razantními úpravami a kácením i cenných stromů a stromořadí Technickými službami města. Ve výhledu jsou další zbytečné výměny zelených ploch i na okrajových částech města a s tím spojená likvidace živočichů nebo jejich úkrytů. Touto činností dochází také k redukci ekosystémových služeb, které vzrostlé dřeviny pro náš život zajišťují. Kácení  představuje ztrátu značných kulturních a estetických hodnot – viz program naší koalice.
Rád bych se ve městě a jeho nejbližším okolí svými profesními znalostmi zasadil o šetrnější přístup k ochraně životního prostředí, o důsledné zvažování dopadů průmyslových i jiných záměrů, o průzkum a inventarizaci přírodně zajímavých lokalit.

Životopis

Přečteno: 3520x

Štítky: #

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Podpořte
Změnu pro Hradec
Kontakt | Strana zelených | Změna | RSS
Facebook Změna pro Hradec Strana zelených - Královéhradecký kraj Politické hnutí Změna