Kandidáti

(31) Štěpánka Rejchrtová

Štěpánka Rejchrtová

66 let, Třebeš, bez politické příslušnosti
fyzioterapeutka

Narozena v Praze r. 1948, ale celý svůj dosavadní život žije a pracuje v Hradci Králové.Po základním vzdělání vystudovala Střední všeobecně vzdělávací školu J.K.Tyla (nynější gymnazium J.K.Tyla) a pak Střední zdravotnickou školu – obor rehabilitace v Hradci Králové obě školy ukončené maturitou. Od r. 1971 pracovala nepřetržitě jako rehabilitační pracovnice - nyní fyzioterapeut na první a posléze i na druhé poliklinice na oddělení ambulantní rehabilitace. Od r. 1996 po privatizaci poliklinik pracovala ve Fakultní nemocnici na Rehabilitační klinice a během let prakticky na skoro všech jejích detašovaných pracovištích i v tz. Nové nemocnici, kde vznikla řada klinik, kam docházela. Mohla tudíž poznat v čase vývoj úrazu nebo onemocnění od akutní fáze např. přes chirurgickou, neurologickou, rehabilitační a doléčovací fázi u všech věkových kategorií pacientů, což byl značný přínos.

Protože se zajímala o celostnější pohled na pacienta tak se zájmu se věnovala psychologii a psychoterapii, absolvovala několik praktických výcviků. Dálkové VŠ studium psychologie na KU v Praze nedokončila ze závažných rodinných důvodů. O to více se pak věnovala praktické psychoterapii, prošla několikavýcviky ve skupinové psychoterapii, což byl přínos k přístupu ke klientovi v rámci sebepoznávání. Nutno poznamenat, že v období minulého režimu to nebylo snadné, nyní je situace o mnoho lepší ve vzdělávání.

K jejím zájmům patřilo za mládí horolezetví a pak potápění (i s přístrojem), byla členkou potapěčského oddílu J. Y. Coustoa, kde získala v mládí Bronzový odznak. Dále zimní plavání a otužování. S léty se začla věnovat joze a posléze jogové terapii, kterou vystudovala při FTVS v Praze v rámci celoživotního vzdělávání po odchodu z aktivního pracovního poměru.

V současnosti jí hodně zabírá času a sil péče o opuštěné kočky, protože situace v Hradci Králové je mimořádně neutěšená a náročná. Tito lidé musí čelit značné nepřízni jak ěkterých občanů tak bohužel i města. Rozhodla se kandidovat, protože vidí potřebu změny v řadě věcí, týkajícího se života v Hradci Králové.

Přečteno: 2976x

Štítky: #

Komentáře k článku

Dosud nebyly vloženy žádné komentáře.

Podpořte
Změnu pro Hradec
Kontakt | Strana zelených | Změna | RSS
Facebook Změna pro Hradec Strana zelených - Královéhradecký kraj Politické hnutí Změna