Mgr. Martin Hanousek

Narozen: 1983 v Jaroměři

Povolání: krajinný ekolog a zastupitel

Po studiu oboru ochrana a tvorba životního prostředí na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem se profesně i zájmově věnoval a dosud věnuji ochraně životního prostředí. Zvláště pak problematice vod a říční krajiny a údržbě cenných bezlesých přírodních lokalit. 

Od roku 2011 jsem zastupitelem v Hradci Králové. V roce 2016 se mi podařilo jako lídrovi kandidátky uspět i v krajských volbách a jsem tak prvním zeleným zastupitelem našeho kraje.

Politika mne baví, i když mne i někdy pěkně štve. Je mým velkým koníčkem. Dává mi možnost poznat řadu velmi zajímavých lidí.

Moje priority pro Hradec Králové:

  • změna přístupu města k zeleni a životnímu prostředí – plánování kácení a údržby stromů nesmí dělat ti, co je kácejí, ale městský dendrolog. Potřebujeme více zeleně v ulicích, což můžeme spojit s projekty na zklidňování dopravy (např. ul. Pražská). Více ZDE.
  • zlepšení komunikace města s veřejností a její zapojení do správy města – komunikace vedení města s veřejností je velmi špatná. Zvláště mne štve, že kvůli neschopnosti komunikovat s veřejností stojí zásadní investice ve městě (Velké náměstí, zdvoukolejnění trati na PU aj.). Více ZDE.
  • podpora šetrných způsobů dopravy (MHD, cyklo, pěší) a zklidňování automobilové dopravy ve městě – musíme z HK opět udělat lídra mezi městy cyklistů, opravit mj. zašlé páteřní cyklostezky a věnovat se napojení okrajových částí Hradce na střed právě cyklostezkami. Podpoříme projekt na sdílení elektrokol a budeme iniciovat projekt Bezpečně do škol. Chci pohlídat, aby po dostavbě D11 a D35 byli z HK odkloněny kamiony a neobjížděli zkratkou skrz Hradec mýtné brány. Více ZDE.
  • město pro všechny generace – potřebujeme dotáhnout nový územní plán a nabídnout v něm nyní nedostupné pozemky k možnosti stavby nových bytů a domů. Město musí obnovit stavbu startovacích bytů. Musíme podpořit asistenční a odlehčovací služby, aby senioři mohli, co nejdéle zůstat ve svém přirozeném domácím prostředí. Více ZDE.