Změna pro Hradec a Zelení: Jdeme spolu a chceme lepší Hradec

V letošních podzimních komunálních volbách se bude v Hradci Králové ucházet o přízeň voličů koalice „Změna pro Hradec a Zelení“, kterou tvoří nezávislí kandidáti, Zelení a politické hnutí Změna. Lídrem kandidátky bude nezávislý kandidát a současný opoziční zastupitel Adam Záruba.

Na druhé pozici kandiduje Martin Hanousek, krajinný ekolog a zastupitel, dále Simona Strejčková, předsedkyně hradeckých Zelených, František Křelina, architekt a urbanista, Jiří Zajíc, lékař a sportovec. Na kandidátce pak najdete řadu dalších zajímavých osobností z hradeckého veřejného a občanského života.

„Změna pro Hradec chce změnit neudržitelný způsob vládnutí v Hradci Králové, který je plný arogance a přehlížení zájmů a názorů občanů. Klíčovými prioritami jsou pro nás rozvoj dostupného bydlení ve městě a důsledná péče o majetek a veřejná prostranství města, kde se situace rok od roku zhoršuje a město se nám začíná doslova rozpadat před očima,“ přibližuje cíle lídr kandidátky Adam Záruba (nezávislý kandidát).

„Chci, aby se Hradec změnil a byl městem atraktivním pro mladé, pro podnikatele, pro seniory – pro všechny své obyvatele. Chci, aby se Hradec Králové stal moderním městem, které bude respektovat názory občanů i ochranu životního prostředí“ říká dvojka kandidátky Martin Hanousek (Zelení).

„Ráda bych, aby se Hradec stal bezpečným, přívětivým a tolerantním městem, kde bude radost žít, studovat a podnikat. Aby navázal na to nejlepší ze své minulosti, aktivně a odpovědně tvořil svou budoucnost a stal se zeleným salónem, který bude lákat k opakované návštěvě.“ říká trojka kandidátky a předsedkyně hradeckých Zelených Simona Strejčková.

„V posledních letech jsme svědky stagnace v oblasti rozvoje města. Chci, aby se Hradec Králové opět stal rozvíjejícím se městem s kvalitní architekturou a urbanismem. Musíme konečně pohnout zásadními projekty – rekonstrukcí Velkého náměstí, Benešovy třídy, Pospíšilovy ulice, zklidněním Pražské, parkováním nejen u nemocnice atd. “ dodává architekt František Křelina (politické hnutí Změna).

Více informací o koalici bude průběžně zveřejňováno na existujících stránkách www.zmenaprohradec.cz .

Kontakty:

Adam Záruba, lídr kandidátky a předseda sdružení Změna pro Hradec,  adam.zaruba(a)krnovice.cz

Martin Hanousek, člen Zelených, e-mail: martin.hanousek(a)zeleni.cz

František Křelina, člen politického hnutí Změna, e-mail: krelina(a)delta90.cz